Khan Academy on a Stick
Solving unit price problem
Using our knowledge of fractions, we can solve this unit price problem. Remember to keep your units of measure consistent.
The video could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.
If the above player doesn't work, try this direct link.